• 8.6.22r.- egzamin na kartę rowerową.

• 8.6.22r. uczniowie klas 4 przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Egzamin poprzedzony był testem teoretycznym. Pomimo lekkiego stresu wszyscy zdający wykazali się opanowaniem i umiejętnościami technicznymi .

Opiekunami Małgorzata Silarska i Piotr Malanowski.

• 7.6.2022r. Turniej Warcabowy o Puchar Dyrektora Szkoły

• 7.6.22r. odbył się Turniej Warcabowy o Puchar Dyrektora Szkoły, w którym wzięło udział 16 uczniów z klas trzecich i czwartych. Po emocjonujących rozgrywkach zostali wyłonieni zwycięzcy:

Puchar Dyrektora Szkoły wywalczyła  Zuzanna Mroczek z kl. 4a

Miejsce II – Igor Śliwiński kl. 3a

Miejsce III  - Piotr Wenderski kl. 4a

SKO w SP7 ufundowało nagrody dla wszystkich uczestników turnieju. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić czas na warcabowych potyczkach.

Organizatorzy : Piotr Malanowski, Dorota Grzela – opiekunka SKO przy SP 7

• 3.6.2022r. Spotkanie opiekunów SKO w Warszawie

• 3.6.22r. w Warszawie w Domu Aukcyjnym DESA Unicum odbyło się wyjątkowe wydarzenie z udziałem nauczycieli-opiekunów SKO, dyrektorów szkół i pracowników PKO BP. Celem spotkania było docenienie najlepszych z najlepszych opiekunów Szkolnych Kas Oszczędności w Polsce za całoroczne ponadprzeciętne  inicjatywy w zakresie działań w ramach edukacji ekonomicznej, przedsiębiorczości i ekologii. Cieszymy się, że jedną z nich była pani Dorota Grzela, która w roku szkolnym 2020/21 w Ogólnopolskim Konkursie SKO dla szkół i nauczycieli zdobyła srebrną odznakę i nagrodę II stopnia w wysokości 2 tys. zł.

Spotkanie prowadził - Maciej Kurzajewski - dziennikarz sportowy i Robert Motyka – artysta kabaretowy.

GRATULUJEMY!

• 3.6.22r. – spotkanie Panem Czesławem Wejnerem.

• W piątek 3.06.2022r. uczniowie z klasy 4b - należący do kółka pszczelarskiego, mieli przyjemność gościć w szkole Pana Czesława Wejnera. Doświadczony pszczelarz pokazał uczniom podstawowe przyrządy pszczelarskie, zapoznał z budową ula, opowiedział jak wygląda praca pszczelarza przez cały rok. Na koniec spotkania uczniowie mogli posmakować miód prosto z plastra wykonanego przez pszczoły. Zajęcia były bardzo ciekawe i smaczne :) Serdecznie dziękujemy za wizytę Panu Czesławowi.

Opiekun: J. Michałowska

• 2.6.2022r. Spotkanie z pracownikiem banku PKO BP – kl. 6 a

• 2.6.22r. uczniowie klasy 6a mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z edukacji ekonomicznej, na które opiekunka SKO zaprosiła p. Żanetę Dunajską – kierowniczkę świeckiego oddziału banku PKO BP. Szóstoklasiści mogli uzyskać informacje na temat oferty banku PKO BP dla młodego klienta. Pani Ż. Dunajska  interesująco opowiedziała o swojej pracy i stopniach awansu. Udzielała odpowiedzi na pytania dotyczące młodzieżowych kont bankowych oraz wyjaśniała pojęcia związane z bankowością. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu zdobywając nową wiedzę.

Spotkanie zorganizowała p. Dorota Grzela – opiekunka SKO przy SP7

• 2.6.22R. – MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA.

• 2.6.22r. odbył się XVII konkurs matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”.

Wzięło w nim udział 14 klasowych Mistrzów Tabliczki Mnożenia wyłonionych wcześniej w klasowych eliminacjach. Klasowi mistrzowie – przedstawiciele klas drugich, trzecich, czwartych, piątej, szóstej, klas siódmych i klas ósmych walczyli o tytuł szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia.

Zwycięzcy konkursu – Szkolni Mistrzowie Tabliczki Mnożenia 2022:

Kacper Jabłoński - kl. II a  -  Mistrz Tabliczki Mnożenia klasy drugiej

Klaudia Tomaszewska - kl. III a  -  Mistrz Tabliczki Mnożenia klas trzecich

Michalina Jurek - kl. IV a -  Mistrz Tabliczki Mnożenia klas czwartych

Alan Talarowski - kl. V a -  Mistrz Tabliczki Mnożenia klas piątych

Nikola Tokarz- kl. VI a -  Mistrz Tabliczki Mnożenia klas szóstych

Lena Lewandowska - kl. VII c -  Mistrz Tabliczki Mnożenia klasy siódmej

Adrian Kalkowski - kl. VIII c -  Mistrz Tabliczki Mnożenia klasy ósmej.

PUCHAR DYREKTORA DLA TRZYKROTNYCH SZKOLNYCH MISTRZÓW OTRZYMALI:

Lena Lewandowska – kl. VII c , Adrian Kalkowski – kl. VIII c

Gratulujemy zwycięzcom!

Organizatorzy: J. Wiśniewska, A. Goss

• 31.05.2022 Internetowy Teatr TVP dla Szkół - spektakl - „Calineczka”.

• 31.5.22r. Telewizja Polska S.A. wspólnie ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach zaprosiła do obejrzenia przedstawienia „Calineczka”. Przygody Calineczki są opowieścią o dorastaniu i marzeniach, o poszukiwaniu własnej ścieżki i pragnieniu wolności” czytamy w recenzji sztuki. Znaną wszystkim baśń Andersena reżyser sztuki w mistrzowski sposób przeniósł na deski teatru. Ogromne wrażenie zrobiły kostiumy aktorów i dekoracje. Uczniowie oglądali spektakl z zainteresowaniem, a aktorów nagrodzili gromkimi brawami. Oprócz zgromadzonej w teatrze widowni, przedstawienie to zobaczyło na żywo 30  tysięcy uczniów ze szkół w całej Polsce. Było to możliwe dzięki realizowanemu przez Telewizję Polską projektowi "Internetowy Teatr TVP dla szkół". W naszej szkole ten spektakl obejrzały dzieci z klasy IIA i IIB.

Odpowiedzialna ze strony SP7 – Julita Wiśniewska.

• 30.5.22r. - ciekawe warsztaty.

• 30.5.22r. - gościliśmy przedstawicieli Muzeum Handlu Wiślanego z Grudziądza. Uczniowie klas 1 - 3 brali udział w bardzo ciekawych warsztatach. Największą atrakcją było "rysowanie piaskiem".