• 22.3.23r. – Czytanie łączy pokolenia – kl. 2a

• 22.3.23r. – do klasie 2a przyszły p. Magdalena Szatkowska (babcia) i Kornelia Szatkowska (ciocia) jednej z uczennic – z książką - „Od wiosny do wiosny”. Zajęcia rozpoczęły się od przypomnienia wiosennych miesięcy i pierwszych oznak wiosny. Następnie  przeczytały opowiadanie -  „Szukamy wiosny”. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób można poszukać wiosny w parku. Na zakończenie wykonali wiosenne kwiatki.

Wychowawca: Halina Listewnik

• 21.03.2023r. - Powitanie wiosny

• Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny ruszyliśmy na ulice Świecia z barwnym korowodem. Oprócz tradycyjnych haseł, tym razem skandowaliśmy również te o tematyce ekologicznej. Chcieliśmy zwrócić uwagę mieszkańców naszego miasta na potrzebę dbania o środowisko. Szczególnie istotną kwestią jest segregowanie odpadów, dlatego najmłodsi uczniowie nieśli też symboliczne transparenty. Wielu świecian wyglądało przez okno lub wychodziło na zewnątrz, z zaciekawieniem obserwując pochód Siódemki. W tym roku przywitaliśmy wiosnę głośno i kolorowo!

Specjalne podziękowania dla Straży Miejskiej i komendanta – Romana Witta.

• 16.03.2023 Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

•  16 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzynarodowym Konkursie  „Kangur Matematyczny”. W grupie klas 2-4 testy konkursowe w kategorii ŻACZEK i MALUCH rozwiązywało 15 uczniów a w kategorii KADET 1 uczennica. Na rozwiązanie testu przeznaczone było 75 minut. Wyniki zostaną ogłoszone na początku czerwca. Za udział w konkursie jego uczestnicy otrzymali dyplomy, układankę przestrzenną w postaci breloczka i słodki upominek.

Szkolni opiekunowie konkursu - J. Wiśniewska, A. Goss

• 14.03.23 – wizyta w Izbie Regionalnej.

• Uczniowie klas 1-3 systematycznie uczestniczą w zajęciach, w ramach edukacji regionalnej. Tym razem kolejno gościli w Izbie Regionalnej Ziemi Świeckiej, gdzie zgłębiali wiedzę na temat życia średniowiecznych rycerzy. Żywą lekcję historii poprowadzili panowie: Jakub Stelągowski i Michał Goliński.

• 10.3.23r. – zabawy na śniegu – kl. 3ab.

• Uczniowie klas trzecich aktywnie spędzili piątkowy poranek. Wykorzystując sprzyjające warunki pogodowe, dzieci rywalizowały i bawiły się na śniegu. Uśmiechom i radosnym okrzykom nie było końca. Wspaniale z taką energią rozpocząć dzień!

Wychowawcy: Julita Wiśniewska, Ewelina Żerkowska.

• 8.3.23r. – Dzień Kobiet.

• 8 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet. W każdej klasie chłopcy i chłopacy pamiętali o swoich koleżankach - obdarowali je kwiatami i słodkościami. To był miły dzień.