• 29.08.2022r. - informacja o rozpoczęciu roku szkolnego 2022-23

• Drodzy Rodzice i Uczniowie

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23 odbędzie się 1 września 2022r. (czwartek) o godz. 9.00 w sali gimnastycznej.

Zbiórka uczniów – na boisku szkolnym w wyznaczonych miejscach – jak w poprzednim roku szkolnym. Uczniowie wchodzą na salę wraz z wychowawcami. Po uroczystości krótkie spotkania z wychowawcami w klasach.

Obowiązuje strój galowy.

Zapraszamy także rodziców uczniów klas pierwszych.

DYREKTOR SZKOŁY

• 20.8.22r. – Festiwal Smaku w Grucznie – I m-ce Świeckich Gzubów.

• Świeckie Gzuby wystąpiły z programem artystycznym na Festiwalu Smaku w Grucznie w dniu 20 sierpnia 2022 roku. Nasz zespół wziął udział w przeglądzie zespołów ludowych i folklorystycznych . Za swój występ zdobyliśmy I miejsce i ogromne brawa zgromadzonej publiczności. Przedstawiliśmy tradycyjne tańce i piosenki ludowe oraz żarty i scenki w gwarze kociewskiej. Nie zabrakło oczywiście smakołyków regionalnej kuchni , którymi również nas poczęstowano. W tym roku Festiwal Smaku połączono z III  Walnymi Plachandrami, czyli spotkaniem Kociewiaków i sympatyków naszej małej ojczyzny.

Opiekunowie: M. Połomska, D. Grzela i S. Schmidt.

• 5.8.22r. – Świeckie Gzuby na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku.

•        W dniu 5.8.2022r. podczas Jarmarku św. Dominika w Gdańsku odbyło się również Święto Kociewia. Rozpoczął je barwny Korowód Kociewski  z udziałem przedstawicieli trzech powiatów: starogardzkiego, świeckiego i tczewskiego. Do przemarszu ulicami Gdańska zaproszone zostały również Świeckie Gzuby, które  reprezentowali   następujący uczniowie:  W. Jasnosz, P. Jasnosz, H. Michałowski, L. Lewandowska i Z. Pilińska oraz  opiekunki zespołu -panie:  Dorota Grzela i Małgorzata Połomska. Dzięki temu wydarzeniu zachęcaliśmy turystów odwiedzających jarmark do zainteresowania się naszą małą ojczyzną. Podziwialiśmy występy zespołów folklorystycznych, rękodzieło i pokazy historyczne. Była również okazja do spróbowania smacznych dań kuchni regionalnej.  Do zobaczenia za rok!

Opiekunowie: M. Połomska, D. Grzela.