• 23 – 30.1.24r. - Zwiedzanie zamku krzyżackiego.

• W dniach od 23 – 30.1.2024r. uczniowie z klas 1 – 8 zwiedzali zamek krzyżacki po remoncie. Uczniowie podziwiali odtworzone sklepienie gwieździste w miejscu dawnej kaplicy, odrestaurowane mury wewnętrzne i posadzki. Przewodnik po zamku, pan Michał Goliński opowiedział uczniom mi.in. o odtwarzaniu sufitu w refektarzu i zamkowym kościele. Wykorzystano na ten cel ponad 100 tysięcy ręcznie wyrabianych cegieł. Dużo emocji dostarczyło  wejście na wieżę zamkową, z której podziwialiśmy piękne widoki.

Odpowiedzialne nauczycielki: wychowawcy klas.

• 26.1.24r. – 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w SP7.

• Z okazji 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę pieniędzy.  24 stycznia, w naszej szkole zorganizowano „Słodką Kawiarenkę”, w której sprzedawano  słodkości przygotowane przez naszych rodziców, nauczycieli i obsługi kuchennej. W tym dniu było bardzo wesoło i smakowicie. Wszystkie ciasta były tak pyszne, że sprzedały się w całości. Dziękujemy  darczyńcom za takie słodkości!!! Członkowie SU zbierali także pieniądze podczas przerw, za które dziękowali czerwonym serduszkiem WOŚP. Ogólna zebrana kwota, to 2110,41 zł. Pieniądze zostały przekazane to sztabu WOŚP w Centrum Kultury Świecie.  Jeszcze raz wielkie dzięki!!  Siema!!!

Organizatorzy: SU wraz z opiekunem A. Gmaj.  Serwis foto w Albumie fotograficznym.

• 26.1.24r - I m-ce dziewcząt i dalszy awans!!

• 26.1.24r. Szkolny Związek Sportowy Województwa Kujawsko - Pomorskiego zorganizował ćwierćfinał Igrzysk Młodzieży Szkolnej - Piłka Siatkowa Dziewcząt. Drużyna SP 7 zdobyła I miejsce i dalszy awans do półfinału!!.

GRATULUJEMY DZIEWCZĘTOM I OPIEKUNOWI R. POZORSKIEMU.

• 26.1.24r. – Czytanie łączy pokolenia – kl. 3a

• 26.1.24r. do klasy 3a przyszła p. Roksana Świątkowska (mama uczniów) z półtora miesięczną córką. Na podstawie  książki pt. „Oto jest Kasia” – uczniowie poznali emocje jakie targają starszym rodzeństwem, gdy w domu pojawia się nowy członek rodziny”.  Rozmawialiśmy również na temat: Co mogę robić z moją rodziną. Jak można opiekować się młodszym rodzeństwem i pomagać rodzicom w ich codziennych obowiązkach.

Wychowawca: Halina Listewnik

• 24.1.24r. - Finał Programu Polubić sport dla klas drugich

• W I semestrze  uczniowie z klasy 2 a i 2 b mieli dodatkowe zajęcia z w - f w ramach programu Polubić sport, których celem było podniesienie sprawności fizycznej najmłodszych dzieci. 24.01.24 r. drugoklasiści wzięli udział w finale, który odbył się w Hali widowiskowo-sportowej w Świeciu.  Nasi uczniowie rywalizowali z uczniami klas drugich ze szkół podstawowych z terenu gminy Świecie. Konkurencje sportowe dostarczyły dzieciom dużo radości, emocji oraz uczyły współzawodnictwa. Za zaangażowanie sportowe otrzymali pamiątkowe medale oraz zdrowe upominki.Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie uczniów: P. Malanowski, M.Roszak, R. Pozorski, K.Grzegorz

• 19.1.24r. – konkurs –„Literacka ozdoba świąteczna”.

• 19.01.24r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu "Literacka ozdoba świąteczna". I miejsce otrzymała Michalina Jurek - 6a, II miejsce uzyskała Oliwia Bogusz - 4a, III miejsce zdobył zaś duet 4b - Nadia Olszewska i Maja Chincińska. Dodatkowo wyróżnienia otrzymali: Emilia Niedźwiedź - 7a oraz uczniowie z kl. 6a: Tymon Redzimski i Bogdan Males. W ramach podziękowania wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Organizatorzy: M. Połomska, B. Heldt, M. Silarska oraz M. Mrozińska

• 15.1.24r. - I miejsce dziewczą i awans do ćwierćfinału.

• 15.1.24r. - brały udział w finale powiatowym w piłce siatkowej dziewcząt i zdobyły I miejsce, a tym samych awans do zawodów ćwierćfinałowych - wojewódzkich. Gratulujemy.

Skład SP 7- Bielaszewska Julia, Frankiewicz Judyta, Kufel Oliwia, Mueller Natalia, Niedźwiedź Emilia, Rulewska Julia, Rydelska Julia, Tokarz Nikola.

Opiekun zespołu - Pozorski Radosław.

• 9.1.24r. - I miejsce dziewcząt w piłkę siatkową.

• 9.1.24r. - odbyły się miejsko-gminne zawody siatkarskie Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt. Nasza drużyna dziewcząt zwyciężając wszystkie mecze uzyskał I miejsce i awans do zawodów szczebla powiatowego. Zespół w składzie: Julia Bielaszewska, Natalia Mueller, Emilia Niedźwiedź,  Paulina Florczyk, Judyta Frankiewicz,  Julia Rulewska, Julia Rydelska, Nikola Tokarz, Oliwia Kufel. GRATULUJEMY!

Opiekunowie: Radosław Pozorski i Piotr Malanowski.

• 22.12.23r. – wyniki konkursu z języka angielskiego.

• 22.12.23 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu „OMG it’s Christmas” na najpiękniejsze życzenia świąteczne złożone w języku angielskim. I miejsce w kategorii klas I-III otrzymał Seweryn Andrys z klasy 1b. W kategorii klas 4-8 wygrała Michalina Jurek z klasy 6a. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy słodkie upominki. Dziękujemy za piękne życzenia,  serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach propagujących język angielski.

Organizatorzy: Małgorzata Gruszczyńska-Rzymek, Agnieszka Gmaj.