• 27.1.23r. - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

• Z okazji 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 7 im.A. Miciewicza w Świeciu, zorganizował (na terenie szkoły) zbiórkę pieniędzy na ten cel. Ogólna kwota, to 559,39 zł.Pieniądze zostaną przekazane do Sztabu WOŚP w Świeciu.

Organizatorzy: A. Gmaj, E. Gackowska-Pietras i P. Kamrowska.

• 26.1.23r. - Dzień Babci i Dziadka

• 26.1.23r. najmłodsi uczniowie z klasy 1a razem z wychowawcą przygotowali uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyli goście usiedli na widowni i z niecierpliwością czekali na występy swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Mali artyści prezentowali układy taneczne, śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby wyrazić swoją miłość i szacunek. Goście gromki brawami podziękowali dzieciom za występy. Na koniec dzieci wręczyły swojej Babci i Dziadkowi własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami.

Organizator: Małgorzata Roszak

• 25.1.23r – Zawody „Polubić sport” – kl. 2a

• 25.1.23r. - W środowej rywalizacji zawodów „Polubić sport” dla klas drugich rywalizowało 18 drużyn z gminy Świecie. W pierwszym etapie drużyny zmagały się w siedmiu konkurencjach. Klasa 2a dotarła do finału. W wyrównanej rywalizacji zdobyła 4 miejsce – tuż za podium. Jesteśmy dumni z naszej drużyny drugoklasistów.

Opiekunowie: Halina Listewnik i Piotr Malanowski

• 23.1.23r. - Mistrzynie z Siódemki.

• 23.1.23r. – nasze dziewczęta zwyciężyły w zawodach miejsko-gminnych w mini piłkę siatkową. W finałowym meczu po zaciętej walce pokonały zespół SP 1 - 2:1, zajęły I miejsce w rozgrywkach i awansowały do zawodów powiatowych. W turnieju wystąpiły: Julia Bielaszewska, Emilia Niedźwiedź, Natalia Mueller, Paulina Florczyk, Lena Domachowska, Nikola Saczuk, Laura Ratkowska, Hanna Kuberska, Judyta Frankiewicz.

Opiekun: Piotr Malanowski

• 19.01.2023r – Czytanie łączy pokolenia – kl. 2a.

• 19.1.23r. z pięknymi tekstami dotyczącymi marzeń zawitała do klasy 2a p. Katarzyna Mroczek (mama jednej z uczennic). Wiersz „Dyzio marzyciel” na podstawie którego uczniowie odgadywali temat zajęć. Czytanie opowiadań było przeplatane zabawami -np. gra kalambury, zabawy z chustą animacyjną czy gra ruchowa – „W przyszłości będę”. Następnie uczniowie rysowali swoje marzenia i opowiadali o nich. Zajęcia zakończyły się stwierdzeniem, że warto mieć marzenia, bo marzenia dają nam siłę i nadają sens naszemu życiu.

Wychowawca: Halina Listewnik.

• 18.1.23r. - SP 7 DLA SERCA JULKI.

• 18.1.23r. zorganizowaliśmy zbiórkę charytatywną dla „Serca Julki”. Julia jest uczennicą kl. IV w SP nr 2 w Świeciu. Potrzebuje pomocy finansowej, ponieważ niezbędna jest kosztowna operacja serca. To jest jedyna szansa na to, żeby Julka mogła żyć. Dlatego tego dnia, w holu naszej szkoły, powstała  „Słodka kawiarenka”, gdzie można było kupić wszelkie słodkości. Wszystkie ciasta, babeczki przygotowane były przez naszych rodziców, uczniów i nauczycieli.  Cały dochód przekażemy Fundacji Siepomaga.pl dla Julii Tomzy. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za aktywny udział w akcji. Jesteśmy dumni, że zawsze możemy liczyć na wasze dobre serca. Zebraliśmy - 2.306, 31 zł.

Organizatorzy: SU - A. Gmaj, P. Kamrowska i E. Gackowska - Pietras.