• 29.9.22r. – Wycieczka do Nadleśnictwa Dąbrowa – klasa 2a

• 29.9.22r. uczniowie klasy 2a byli na wycieczce w Nadleśnictwie Dąbrowa. Podczas zajęć edukacyjnych poznali roślinność oraz zwierzęta żyjące w lesie. Na ścieżce edukacyjnej zobaczyli różne gatunki drzew w ich naturalnym środowisku. Wykonali ciekawe zakładki do książek z motywem zwierząt leśnych. Atrakcją dla uczniów było ognisko z kiełbaskami, pieczonymi ziemniakami oraz jabłkami. Wycieczka zakończyła się wspólną zabawą na placu zabaw. Była to bardzo ciekawa lekcja przyrody.

Opiekunowie: Halina Listewnik, Alicja Bobecka.

• 27.9.2022r. Internetowy Teatr TVP dla Szkół - spektakl - „Wielka zagadka Misia Uszatka”.

• 27.09.2022r. Telewizja Polska S.A. wspólnie z łódzkim Teatrem Lalek Arlekin, zaprosiła do o bejrzenia przedstawienia „Wielka zagadka Misia Uszatka”. Tytułowy bohater przedstawienia przypomina najmłodszym widzom jak ważni są przyjaciele i jak cudownie razem z nimi poznawać świat. Wyjaśnia też, dlaczego warto odłożyć telefon, wspólnie się bawić  i rozmawiać. Oprócz zgromadzonej w teatrze widowni, przedstawienie to zobaczyło na żywo tysiące uczniów ze szkół w całej Polsce. Było to możliwe dzięki realizowanemu przez Telewizję Polską projektowi "Internetowy Teatr TVP dla szkół". W naszej szkole ten spektakl obejrzały dzieci z klas I A i I B.

Odpowiedzialna ze strony SP7 – Julita Wiśniewska.

• 25.9.22r. – konkurs plastyczny- „Powiat świecki bez przemocy w dzień i w nocy”.

•  Z przyjemnością informujemy, że w rozstrzygniętym konkursie plastycznym pt. ,,POWIAT ŚWIECKI BEZ PRZEMOCY W DZIEŃ I W NOCY ‘’organizowanym przez Centrum Pomocy Rodzinie , naszym kreatywnym i uzdolnionym plastycznie uczennicom  udało się zdobyć zarówno nagrodę jak i wyróżnienie. Spośród 214 prac konkursowych jury nagrodziło Lenę Lewandowską  z klasy 8c – kategoria 11-14 lat oraz wyróżniło Emilię Niedźwiedź z klasy 6a – kategoria 11-14 lat. Wręczenie nagród nastąpi 30 września 2022r. na terenie OKSiR. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie bardzo serdecznie dziękuję.

Opiekun: Małgorzata Silarska.

• 16-20.9.22r. - Sprzątanie Świata

• Przewodnie hasło tegorocznej akcji ,, Sprzątanie świata’’ brzmiało WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE.  Klasy I-VIII wspólnie z wychowawcami zobowiązały się wysprzątać tereny wokół szkoły oraz najbliższą okolicę – teren wokół Zamku Krzyżackiego, Starej Fary, Diabelce. Tym samym uczniowie dali znak ,że losy naszej planety, czystego środowiska nie są im obojętne. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i chęci.

Odpowiedzialna: M. Silarska

• 1.9.22r. rozpoczęcie roku szkolnego 2022-23 - Witaj szkoło!

• 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/2023. Pan Dyrektor Wiesław Andrys i pani Dyrektor Joanna Michałowska w sposób szczególny uwzględnili w swoim powitaniu pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli szkolną edukację. Wychowawcą klasy 1a została p. Małgorzata Roszak, 1b – nowa nauczycielka p. Anna Mielniczuk. Dyrektor przedstawił wszystkim zebranym nowych pracowników: p. Monikę Mrozińską – nauczycielkę języka polskiego, p. Radosława Pozorskiego – nauczyciela wychowania fizycznego, p. Annę Głowacką – która od tego roku objęła stanowisko sekretarki oraz p. Alicję Bobecką – intendentkę. Uczniowie z najwyższą średnią za poprzedni semestr otrzymali stypendia.Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor życzył wszystkim dużo sukcesów w nauce i wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym!