• 20.10.22r – Czytanie łączy pokolenia – kl. 2a.

• 20.10.22r. – klasę 2a odwiedziły mamy: p. Agnieszka Lubińska oraz p. Barbara Gwizdała, które razem z wychowawcą współprowadziły „Czytanie łączy pokolenia”.  Zajęcia związane były z obecną porą roku. Uczniowie wysłuchali pięknych wierszy o jesiennej tematyce czytanych przez p. A. Lubińską. Wykazali się dużą  wiedzą na temat sezonowych warzyw i owoców. Pod czujnym okiem przybyłych mam zabrali się za wykonywanie kolorowych,  zdrowych oraz smacznych kanapek. Na zakończenie odgadywali zagadki związane z jesienią. Nagrodą za udział w zajęciach były pyszne jabłka z ogrodu p. B. Gwizdała.

Wychowawca: Halina Listewnik

Serwis foto w Albumie fotograficzny.

• 17.10.22r. – konkurs – „Poeci z Kociewia”.

• 17.10.22 r. odbył się XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski "Poeci z Kociewia" organizowany przez  Katolicką Szkołę Podstawową  im. ks. Bernarda Sychty w Świeciu. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z powiatu świeckiego. Naszą szkołę reprezentowali: Lena Lewandowska z kl. 8c  oraz Olaf Szeliski z kl. 8c, którzy recytowali wiersze poetów współczesnych pochodzących z Kociewia: Lucyny Winowieckiej i  Janusza Pasierba. Lena Lewandowska za swoją prezentację otrzymała wyróżnienie i będzie reprezentowała naszą szkołę na Festiwalu twórczości Kociewskiej w Tczewie.

Opiekun: Małgorzata Połomska

• 17.10.22r. Internetowy Teatr TVP dla Szkół - spektakl - „Noniek”.

• 17.10.22r. Telewizja Polska S.A. wspólnie z będzińskim Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana, zaprosiła do obejrzenia przedstawienia Noniek”. Tytułowy Noniek to sympatyczny bohater bajki autorstwa Marty Guśniowskiej. Noniek zawdzięcza swoje imię dopowiadanemu do obserwowanych zdarzeń komentarzowi „No nieee…”. Bohater sztuki wyrusza w podróż by odzyskać dobry humor. Oprócz zgromadzonej w teatrze widowni, przedstawienie to zobaczyło na żywo tysiące uczniów ze szkół w całej Polsce. Było to możliwe dzięki realizowanemu przez Telewizję Polską projektowi "Internetowy Teatr TVP dla szkół". W naszej szkole ten spektakl obejrzały dzieci z klas IIA i III B.

Odpowiedzialna ze strony SP7 – Julita Wiśniewska.

• 13.10.22r. - Pasowanie na ucznia

• 13.10.22r. odbyła  się uroczystość „Pasowania na ucznia Świeckiej Siódemki”. Uczniowie zakwalifikowali się do finału szkolnego Show – Jestem Gotów. Ósmoklasiści wcielili się w role jurorów i oceniali umiejętności pierwszaków. Dzieci udowodniły, że potrafią pięknie rymować, śpiewać i recytować wiersze. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być pilnymi uczniami i rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Uroczystego pasowania wielkim ołówkiem dokonał Pan Dyrektor W. Andrys, a  Pani w-ce Dyrektor J. Michałowska przypięła każdemu odznakę ucznia. Podczas uroczystości dzieciom towarzyszyła żyrafa Lokatka, która zachęcała do oszczędzania w SKO wspólnie z opiekunem Panią D. Grzelą Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Odpowiedzialne: wychowawca klasy  1a – Małgorzata Roszak

wychowawca klasy 1b – Karolina Grzegorz

• 11.10.22r. - wycieczka 3a i 3b do Torunia.

• 11.10.2022 r. klasy 3a i 3b były na wycieczce w Toruniu. W Planetarium, podczas seansu astronomicznego „Cudowna podróż”  uczniowie zobaczyli podstawowe gwiazdozbiory, pod opieką astronoma wyruszyli w rejs na    Księżyc, wylądowali na Marsie oraz przelecieli przez pierścień Saturna. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też interaktywna wystawa Geodium z ogromnym modelem globusa, ukazującym wygląd Ziemi widzianej z kosmosu. Po wizycie w Planetarium trzecioklasiści spacerowali po toruńskiej Starówce. To była wspaniała wycieczka!

Nad organizacją wycieczki czuwały wychowawczynie – Ewelina Żerkowska i Julita Wiśniewska.

• 13.10.22r. – patyczaki w SP7

• 13.10.22r. odbył się niezwykle ciekawy pokaz zwierząt egzotycznych przywiezionych w specjalnych terrariach z Torunia przez hodowcę z klubu  ,,MODLISZKA’’. Klasy I-III z ogromnym zaangażowaniem poznawały fascynujące owady, pajęczaki, gady. Uczniowie zadawali pytania , mieli możliwość obserwowania zachowań zwierząt i poznali sztukę kamuflażu. Pokaz wzbogacony był pytaniami konkursowymi dzięki którym można było zdobyć magnesy i breloki z wizerunkiem zwierząt. Serdeczne podziękowania dla wychowawców klas : pani E. Żerkowskiej, p. M. Roszak, p. J. Wiśniewskiej, p. H. Listewnik. Organizatorem spotkania Małgorzata Silarska- nauczyciel biologii.

• 3.10.22r. - wizyta ks. biskupa Ryszarda Kasyny w SP7

• 3 października mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole ks. biskupa Diecezji Pelplińskiej Ryszarda Kasynę. Najpierw dyrektor szkoły przyjął ks. biskupa w swoim gabinecie, a następnie gość udał się na spotkanie z uczniami klas 8c, 7a i 6a, które odbyło się w małej sali gimnastycznej. Biskupowi towarzyszył ks. proposzcz ze Starej Fary - Marcin Wawrzynkowski. Szacowny gość został powitany przez Nikolę Tokarz. Uczniowie mieli okazję zadawać pytania ks. biskupowi. Dowiedzieli się m.in. ile lat trzeba się uczyć żeby zostać biskupem, co myśli biskup o wojnie na Ukrainie, jakie dyscypliny sportu uprawiał itp. Nawet jakim samochodem biskup jeździ i jaki ma silnik. Biskup R. Kasyna chętnie odpowiadał na wszystkie pytania uczniów. Wizyta odbywała się w bardzo przyjaznej atmosferze.

• 30.9.22r. - Dzień Chłopaka

• 30 września 2022 dziewczynki wspólnie z wychowawcami przygotowały upominki dla chłopców z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia dzieci brały udział w zabawach i konkursach.

Zdjęcia przysłały klasy 1a, 3a i 3b. Serwis foto w Albumie fotograficznym.