• 27.9.23r. – rozdanie legitymacji szkolnych i pasowanie na czytelnika kl. 1A i 1B.

• 27 wrzesień 2023r. był wyjątkowo uroczystym dniem dla pierwszoklasistów, którym wręczone zostały legitymacje szkolne, potwierdzające że są już oni pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. W bibliotece natomiast odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika.

Odpowiedzialni: J. Wiśniewska, E. Żerkowska i B. Śliwińska.

• 22.9.23r. – wycieczka kl. 4a i 6a do Słudzewa.

• 22.9.23r. uczniowie klasy 4a i 6a wraz z wychowawcami uczestniczyli w warsztatach plastycznych, które odbyły się w zabytkowym pałacyku w Skłudzewie. Klimat miejsca pobudził do twórczego działania uczniów, którzy wykonali przepiękne mozaiki szklane o tematyce roślinnej. Podsumowaniem warsztatów było ognisko i pieczenie kiełbasek. Zespoły klasowe zintegrowały się i miło spędziły czas w przepięknym miejscu ucząc się nowej techniki plastycznej. Opiekunami Joanna Michałowska i Małgorzata Silarska.

• 22.9.23r. – Sprzątanie świata.

• Tegoroczna akcja Sprzątania świata, odbyła się pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Jak co roku wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się na sprzątanie terenu w okolicach szkoły. Klasy 4a i 6a, tym razem udały się na punkt widokowy na Diabelcach. Po drodze uczniowie zapoznali się ze ścieżką przyrodniczą na terenie parku szpitala, tam też mieli okazję do zobaczenia z bliska padalca-beznogiej jaszczurki. Na punkcie widokowym wszyscy podziwiali piękne rozlewisko rzeki Wisły. Pozostałe klasy - 2b, 1a, 1b, 2a, 5b sprzątały najbliższe okolice szkoły. Akcja Sprzątania świata pomaga rozbudzać wśród uczniów świadomość ekologiczną i odpowiedzialność na czystość naszego środowiska.

• 19.9.23r. - I miejsce i awans do finału wojewódzkiego.

• 19.9.23r. - nasi chłopcy brali udział w Festiwalu Sztafet - Sztafeta Olimpijska na szczeblu powiatowym. Zdobyli I miejsce i tym samym awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 25.09.23r. w Szubinie.

GRATULUJEMY SUKCESU!!!!!!

• 14.9.23r. - SP 7 najlepszą sztafetą w Biegu Olimpijskim.

• 14.09.23r. – nasza szkoła inaugurowała współzawodnictwo sportowe w roku szkolnym 2023/2024 przy okazji biegów sztafetowych. Spore emocje towarzyszyły biegom Igrzysk Młodzieży Szkolnej, gdzie nasza szkoła plasowała się na podium. Sztafeta 4x100m w składzie: Paulina Ślężak, Emilia Niedźwiedź, Judyta Frankiewicz, Paulina Florczyk zajęła III miejsce, natomiast w biegu olimpijskim chłopców, SP 7 zajęło I miejsce, tym samym awansując na szczebel powiatowy. Sztafeta chłopców w składzie: Maksymilian Bożek, Dominik Kminikowski, Kamil Gackowski, Alan Talarowski.

Opiekunowie: Radosław Pozorski i Piotr Malanowski

• 10.09.23r. – Dzień Bałabuna – Kociewskie Święto Ziemniak.

• 10.9.23r. - po raz kolejny zorganizowano w Świeciu Dzień Bałabuna, czyli Kociewskie Święto Ziemniaka. Tym razem piknik połączono z 25-leciem Powiatu Świeckiego. Można było posmakować "bałabuna" w różnorodnych formach, o co zadbały kociewskie gospodynie. Folklorystyczny Zespół Dziecięcy "Świeckie Gzuby" z naszej szkoły zaprezentował oryginalny program artystyczny, na który złożyły się pieśni ludowe, tańce (m.in. walczyk,  polka, szyber) i gadki w gwarze kociewskiej. "Świeckie Gzuby" wystąpiły z programem "Nasze Kociewie". Podczas prezentacji zaprosiliśmy mieszkańców do wspólnej zabawy i zatańczenia polki kociewskiej. Nasz występ, sądząc po brawach, bardzo się podobał.

Opiekunowie: D. Grzela, M. Połomska i S. Schmidt.

• 4.9.23r. - ślubowanie uczniów klas pierwszych.

• 4.9.23r. - uczniowie klas pierwszych w obecności swoich rodziców złożyi uroczyste śubowanie. W tym roku mamy dwie kasy pierwsze. Uroczystość miała bardzo podniosy charakter. Pierwszaki i ich rodzice byi bardzo przejęci podniosym chrakterem uroczystości.

Serwis foto w Abumie fotograficznym.

• 4.9.23r. - uroczyste rozpoczecie roku szkolnego 2023-24.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023 - 2024 miało miejsce 4 września. W sali gmnastycznej zebrali się uczniowie ze wszystkich klas, rodzice i nauczyciele. Ale najważniejsi byli uczniowie klas 1 a i b. Wprowadzono sztandar szoły, zaśpiewano hymn. Dyrektor szkoły przedstawił 20 uczniów, którzy za najlepsze wyniki w nauce w II semestrze poprzedniego roku otrzymali stypendia motywacyjne. Przedstawił informację na nowy rok szkolny. Na zakończenie uczniowie udali się z wychowawcami do swoich klas.