
24.6.13r. - uczniowie klas szóstych mieli ostatnią dyskotekę!
Zabawę przygotowali rodzice uczniów. Wszyscy bawili się wysmienicie.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.

24.6.13r. - uczniowie klas szóstych mieli ostatnią dyskotekę!
Zabawę przygotowali rodzice uczniów. Wszyscy bawili się wysmienicie.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.

21.06.2013r. odbył się Szkolny Turniej Scrabble 2013. Brali w nim udział
członkowie koła Scrabble w Siódemce.
Finaliści turnieju:
I miejsce – Iwona Bielińska kl. IV b
II miejsce – Kacper Różańaki kl. IV b
III miejsce – Klaudia Pączek kl. IV b
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
Wszyscy członkowie koła Scrabble w Siódemce otrzymali pamiątkowe
dyplomy i plakietki za udział w II edycji Ogólnopolskiego Programu Scrabble w szkole.
Opiekunem szkolnego koła Scrabble w Siódemce jest Julita Wiśniewska.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
21 czerwca 2013r. odbyła się 4 cykliczna impreza pt: „Wystawa hobbystyczna”.
Do udziału w wystawie zgłosiło się 43 uczniów z klas II-VI, którzy zaprezentowali
swoje hobby - kolekcje monet, figurek, modeli samochodów, misiaków, muszli, kapsli,
komiksów, wizytówek, dinozaurów, orgiami i inne.
Najciekawsza według głosujących okazała się ekspozycja:
- Kasi Pipowskiej - egipskie figurki
- Weronikę Makowską i Agatę Junke - zbiory kapsli
Na wyróżnienie zasłużyli również:
* Karolina Winklarz - kolekcją biżuterii
* Monika Boruch - kolekcją Monstr high
* Jakub Ejankowski - bogatą kolekcją smyczy
* Damian Libecki - kolekcja znaczków
* Oliwia Raniszewska i Klaudia Pączek - kolekcjami aniołków
* Tymon Suchomski, Mikołaj Kiełpińki, Bartek Lengling i Marcel
Orłowski - kolekcja samochodzików
Organizatorzy: D. Grzela i M. Palak.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
20.06.2013r. klasa Ia przedstawiła uczniom klasy I b program – „Witaminy i zdrowie”.
Zaprezentowane wiersze, piosenki, film i prezentacje multimedialne uczyły najmłodszych
uczniów prowadzenia zdrowego stylu życia. Po obejrzeniu programu zaproszony gość -
Pani Anna Zarembska – pracownik Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świeciu –
przeprowadziła pogadankę na temat właściwego odżywiania, higieny ciała, właściwego
przechowywania produktów mlecznych i sprawdzania w sklepach dat przydatności do
spożycia kupowanych produktów . Wszyscy uczniowie otrzymali butelkę niegazowanej
wody, mleczny napój i kolorowanki.
Program przygotowała – wychowawczyni klasy Ia – Julita Wiśniewska
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
Konkurs plastyczny - "Mój region w Europie" został zorganizowany przez
Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu pod patronatem
Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego Pana Piotra Całabeckiego.
Brała w nim udział nasza uczennica IGA SZCZEPAŃSKA, która reprezentowała
Centrum Działań Plastycznych "Akademia" przy OKSiR w Świeciu.
Iga zdobyła nagrodę - m. innymi otrzymała tablet. GRATULUJEMY!

18 i 19 czerwca klasy IVa i Va pojechały do Warszawy, aby uczestniczyć w nietypowych
zajęciach edukacyjnych. Uczniowie zwiedzali: metro, Zamek Królewski gdzie przewodnicy –
animatorzy zaprosili nas na oryginalne lekcje: IVa „ Zamek, pałac, muzeum”, a Va
„Wizyta u króla”. Po obiedzie spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem, uliczkami
wokół Starego Rynku i wreszcie podziwialiśmy widok z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki.
Wieczorem-odpoczynek przy kolorowych fontannach w parku nad Wisłą.
W środę ruszyliśmy Nowym Światem i Al. Ujazdowskimi do Parku Łazienkowskiego.
Idąc obok ambasad, uczniowie rozpoznawali państwa na podstawie barw flag.
Organizatorzy: panie: A. Gmaj i O. Kaźmierska. Grupą opiekowała się także
pani K. Paczkowska i mama Fabiana – pani Joanna Ziuziakowska.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.

18.06.2013r. uczniowie klasy I a wyjechali na wycieczkę do Myślęcinka.
Dzieci odwiedziły ZOO, były też w Parku Rozrywki – Zaginiony Świat,
w którym podziwiały dinozaury i były poszukiwaczami w bursztynowym
labiryncie. Ogromną radość sprawiła im zabawa na wspaniałym placu zabaw.
Organizator – wychowawca klasy – J. Wiśniewska.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.

18.06.2013r. - uczniowie klas II a i IIIb z wychowawczyniami - Panią H. Listewnik
i D. Modrzewska przygotowali specjalne przedstawienie dla swoich rodziców z
okazji Dnia Matki i Ojca.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
.jpg)
17 czerwca nasza szkoła zakończyła obchody 150 - lecia jej powstania oraz Dni Patrona szkoły.
Główne uroczystości z tej okazji odbyły sie w zeszłym roku, w którym Rada Miasta nadała
imię naszej szkole - Adama Mickiewicza. W tym roku zaplanowaliśmy szereg konkursów
i uroczystości już od stycznia. 17 czerwca podsumowaliśmy obchody na podniosłą uroczystością
rozpoczętą wprowadzenie sztandaru i odśpiewaniem hymnu szkoły. Następnie dyrektor szkoły
Wiesław Andrys powitał wszystkich przybyłych: przewodniczącego RM Pana Jerzego Wójcika,
emerytowanych pracowników SP7, nauczycieli, pracowników administracyjno - obsługowych
szkoły uczniów i rodziców i przedstawił historię powstania szkoły i kolejne lata jej funkcjonowania
- od roku 1863 aż do chwili obecnej. Przedstawiając kolejnych dyrektorów, ważne wydarzenia,
uroczystości i osiągnięte sukcesy. W kolejnym punkcie programu uczennice: Vanessa Orłowicz i
Marcelina Ledzińska przedstawiły sylwetkę patrona szkoły - Adama Mickiewicza, a dyrektor
szkoły zaprezentował działania społeczności szkolnej w związku z obchodami 150 - lecia i
Dniem Patrona. Wymienił licznie zorganizowane konkursy, turnieje, różne uroczystości i
imprezy. Po tej części wyprowadzono sztandar i Rozpoczęła się część artystyczna oparta na
twórczości Adama Mickiewicza. Występ przygotowały: Panie M. Połomska, D. Grzela i S. Schmidt.
Po występie głos zabrał przewodniczący RM Pan Jerzy Wójcik. Omówił między innymi
współprace szkoły z organem prowadzącym oraz podziękował za zaproszenie i piękne przedstawienie.
Na zakończenie dyrektor szkoły wszystkim podziękował za przybycie na dzisiejszą uroczystość.
Podziękował i pogratulował uczniom występującym w części artystycznej.
Dyrektor zaprosił szacownego gościa i emerytowanych pracowników SP7 na poczęstunek.
Uroczystość była dokumentowana przez lokalne media.
Serwis foto w Albumie fotograficzny.
13 czerwca 2013r. odbył się ostatni z zaplanowanych konkursów w ramach zadania poprawy czytelnictwa uczniów w klasach I – III - Turnieju wiedzy o lekturach „Książkowy Omnibus”. Uczestnikami byli uczniowie klas III. Dziewięcioosobowe reprezentacje klas podzielone na trzy zespoły. Pierwszy zespół odpowiadał na pytania konkursowe, drugi z układał puzzle z ilustracji do lektur i je kolorował, trzeci zespół układał rymowanki o tematyce związanej z książką. Po podliczeniu punktacji z wszystkich konkurencji - zwycięstwo odniosła
klasa III b i otrzymała miano - Książkowych OMNIBUSÓW.
Konkurs zorganizowała p. Małgorzata Palak
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
15.06.2013r.- konkursu na najciekawszy zeszyt przeczytanych książek.
Konkurs miał na celu zachęcenie uczniów do czytelnictwa oraz poprawę
techniki czytania i pisania. Wychowawcy wybrali po 5 najładniejszych
zeszytów w klasach a następnie wybrano najciekawsze zeszyty.
Laureatami konkursu zostali:
Natalia Sampławska otrzymała dodatkowo szczególne wyróżnienie Dyrektora Szkoły
za najstaranniejszy i najbogatszy w treści zeszyt.
Organizator: M. Palak – bibliotekarz szkolny.
4 i 12 czerwca 2013r. - klasa IIa i klasa IIIa była na wysypisku śmieci w Sulnowie.
Pracownicy wysypiska opowiedzieli uczniom o segregacji śmieci, recyklingu i
oprowadzili uczniów po całym terenie. Na zakończenie grupy zostały zważone i
wykonano pamiątkowe zdjęcie.
Organizatorzy: D. Modrzewska i H. Listewnik.
7 czerwca 2013 r. uczniowie klas: IIIa, IVbc, VIab byli na wycieczkę w Poznaniu. Zwiedzali Palmiarnię, która zachwyciła wszystkich dużą ilością pięknych roślin. Uczniowie obserwowali rośliny rosnące w strefach tropikalnych, stepowych, pustynnych. Widzieli bananowce, drzewo kiełbasiane, drzewa kakaowca, cytrusowe, tropikalne liany, kilkumetrowe kaktusy. Po zakupie pamiątek - miniaturek roślin, udaliśmy się do „Nowego ZOO”. Tu przejazd kolejką „Matlanką”, którą dotarliśmy do Słoniarni. Spacerując po ZOO, uczniowie obserwowali: tygrysy, żyrafy, flamingi, zebry, ptaki drapieżne, modliszki, pajęczaki, ryby tropikalne, skorpiony, wielbłądy, bizony, kangury, rysie oraz wiele innych zwierząt. Uczniowie zmęczeni ale pełni wrażeń, z uśmiechem na twarzach wracali do domu.
Organizatorzy: M. Silarska, S. Schmidt i J. Michałowska.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
W dniach 05 - 07 czerwca 2013 r. klasy V B i III B pojechały na wycieczkę nad Morze Bałtyckie. Dzieci podziwiały piękny krajobraz okolic Ostrowa i Jastrzębiej Góry. Zwiedzali latarnię morską w Rozewiu, przyglądali się foczkom w Fokarium na Helu. W Gdyni zwiedzali Muzeum Marynarki Wojennej, okręty „Błyskawica" i ,,Dar Pomorza". Byli również w Akwarium (Oceanarium), gdzie odbyły się zajęcia w laboratorium. Uczniowie obserwowali przez mikroskopy żyjątka morskie. Płynęli statkiem z Gdyni do
Sopotu. Wycieczkę zakończono relaksem w aquaparku.
Opiekunowie: Hanna i Zbigniew Golińscy, D. Modrzewska i P. Malanowski.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
12, 13 i 18 czerwca gościliśmy dzieci z najstarszych grup z Przedszkola nr 1 i 4.
Dzieci zwiedzały naszą szkołę. Pedagog szkolny Pani J. Lewandowska pokazała
przyszłym naszym uczniom wszystkie klasy i pomieszczenianaszej placówki.
Na zakończenie wizyty dzieci gościł dyrektor szkoły - częstując Ich cukierkami.
Zarząd Główny Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i Zarządy Oddziałów Związku przy współpracy innych instytucji i organizacji zorganizował konkurs plastyczny pod nazwą „Zapobiegamy pożarom”. Tematyka konkursu obejmowała udział jednostek straży pożarnych w akcjach ratowniczo – gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych i ekologicznych. Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu w eliminacjach miejsko – gminnych przyznała I miejsce Bartoszowi Betce z klasy IV b
Opiekun: Sylwia Schmidt

Uczniowie klas szóstych w dniu 4 kwietnia pisali ogólnopolski sprawdzian na zakończenie szkoły podstawowej.
Z wielką radością informuję całą społeczność szkolną o wynikach uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki.
1.Aleksandra Czubkowska - 39 pkt./40 możliwych
2.Hubert Różański - 38 pkt.
3.Kajetan Jaszewski - 37 pkt.
4.Karolina Winklarz - 36 pkt.
5.Agnieszka Kwiatkowska - 35 pkt.
6.Milena Mindykowska - 35 pkt.
7.Mateusz Gwizdała - 34 pkt.
8.Miłosz Kowalski - 33 pkt.
9.Amelia Czwojdrak - 33 pkt.
10.Albert Tynkiewicz - 30 pkt.
Gratuluję!
29.05.2013r. w naszej szkole odbyły się imprezy z okazji Dnia Dziecka:
1. Finał wyborów Króla i Królowej uprzejmości
2. Uroczystość wręczania nagród dla finalistów konkursu Mistrza Tabliczki Mnożenia
3. Mini Playback Show.
*Pani J. Lewandowska – organizator konkursu, dyrektor i w-ce dyrektor szkoły ogłosili wyniki ogólnoszkolnych wyborów, dekorując zwycięzców koronami i ozdobnymi szarfami. Społeczność szkolna wybrała jak niżej:
Królowa klas 1-3 - Martyna Durawa 1a
Król klas 1-3 - Sheng Kai Hen 2a
Królowa klas 4-6 - Klaudia Frączek 5a
Król klas 4-6 - Adrian Gackowski 5c
*Następnie Pani J. Wiśniewska omówiła 10 letnią historię konkursu Mistrz Tabliczki Mnożenia i z Panią A. Goss wręczyły nagrody i wyróżnienia
najlepszym matematykom SP7 (informacja – wiadomość poniżej).
*Po krótkiej przerwie rozpoczął się bardzo oczekiwany przez uczniów –Mini Playback Show – konkurs został przygotowany przez Panie: A. Gmaj i D.
Grzelę. W drodze eliminacji - zostało wybranych 9 wykonawców, którzy wystąpili w finale konkursu.
Występujących oceniało jury w składzie: dyr. W. Andrys, w-ce dyr. J. Michałowska i p. K. Paczkowska. Jury wybrało:
I miejsce – O. Łuczko i zespół dziewcząt – za wykonanie utworu Gentelman zespołu PSY
II miejsce – M. Boruch i zespół- O. Miraszewska, W. Jarocka,
W. Adryańczyk – za wykonanie utworu Eweliny Lisowskiej pt. „Nieodporny rozum”
III miejsce – K. Drażdżewski i B. Betka – za wykonanie utworu „Remix” zespołu WEEKEND
Wyróżnienie - K. Jaszewski z zespołem kolegów z kl.VI
Wyróżnienie – B. Kamiński z zespołem koleżanek.
Wyróżnienie – Z. Gilas i J. Filewska.
Na zakończenie konkursu zatańczył zespół taneczny „D D” pod opieką p. D. Grzeli.Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.
Zwieńczeniem imprezy był wspólny taniec całej społeczności szkolnej w sali gimnastycznej, a później na boisku szkolnym.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
Mistrz Tabliczki Mnożenia 2013
Konkurs matematyczny Mistrz Tabliczki Mnożenia organizowany jest w naszej szkole od 2003 roku. Tegoroczny konkurs jest już dziesiątym – jubileuszowym. Od 2003 roku wzięło w nim udział 124 klasowych mistrzów, a 40 zostało szkolnymi mistrzami tabliczki mnożenia. Zgodnie z regulaminem konkursu każdy klasowy mistrz, który trzykrotnie zdobędzie tytuł szkolnego mistrza tabliczki mnożenia otrzymuje puchar dyrektora szkoły. Do 2013 roku trzykrotnymi mistrzami zostali:
Natalia Stańczuk – 2006r.
Patrycja Jarantowicz – 2008r.
Kajetan Jaszewski – 2012r.
Kajetan Jaszewski, uczeń klasy VI a w 2012 roku otrzymał puchar dyrektora szkoły, ponieważ trzykrotnie został szkolnym mistrzem tabliczki mnożenia.
28.05.2013r. o godz. 8.00 w sali nr 24 odbył się dziesiąty-jubileuszowy konkurs matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia”, który po raz szósty był przeprowadzany pod patronatem Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. Wzięło w nim udział 10 klasowych mistrzów tabliczki mnożenia wyłonionych wcześniej w klasowych eliminacjach. Klasowi mistrzowie – przedstawiciele klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych walczyli o tytuł Mistrza tabliczki mnożenia.
Podczas przeprowadzania konkursu zastosowano karty matematyczne „Tabliczka mnożenia” – środek dydaktyczny zalecany przez MEN.
Zwycięzcy konkursu – Mistrzowie tabliczki mnożenia to:
1.Natalia Orłowicz - kl. III b - Mistrz tabliczki mnożenia klas trzecich
3.Vanessa Orłowicz - kl. V b - Mistrz tabliczki mnożenia klas piątych
4.Kajetan Jaszewski - kl. VI a - Mistrz tabliczki mnożenia klas szóstych.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: dyrektor szkoły – W. Andrys, A. Goss - nauczyciel matematyki w kl. IV-VI i J. Wiśniewska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
Kajetan Jaszewski – uczeń kl. VI a po raz czwarty został Mistrzem tabliczki mnożenia i jako pierwszy uczeń w historii konkursu zdobył tytuł SUPERMISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA.

Organizatorzy: W. Andrys, J. Wiśniewska i A. Goss.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.

Z OKAZI DNIA MAMY UCZNIOWIE KLASY II B PRZEDSTAWILI PROGRAM
ARTYSTYCZNY DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.
Opiekun: M. Roszak i D. Grzela.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
Powered by aSc EduPage