• 18.9.24r. - „Zbieramy dla ofiar powodzi”.

• Samorząd uczniowski SP7 organizuje akcję „Zbieramy dla ofiar powodzi”.

W porozumieniu z Młodzieżowym Sejmikiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego, nasza szkoła włączyła się do tej ważnej akcji. Naszym celem jest zebranie najpotrzebniejszych rzeczy m.in. wodę pitną (5l), środki czystości, artykuły higieniczne, żywność typu konserwy, makarony, sosy w słoikach itp. czy nawet karmy dla zwierząt. Zbiórka będzie trwała tylko 2 tygodnie, do 3.10.24r. Chcielibyśmy, aby cała społeczność szkolna włączyła się do tej akcji. Bardzo liczymy na Wasze otwarte serca.

Wszystkie produkty prosimy przynosić do swoich wychowawców.

Organizatorzy: opiekun SU p. A. Gmaj oraz pedagog p. E. Gackowska-Pietras.

• 17.09.24r. – Zawody miejsko-gminne i powiatowe w Festiwalu Sztafet

• 17.9.24r. odbyły się zawody szkolne Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Sztafety - na dystansach 4x100m oraz Sztafety Olimpijskie i Szwedzka. Nasi chłopcy zdobyli – II miejsce klasyfikacji generalnej Igrzysk Młodzieży Szkolnej na szczeblu Miejsko-Gminnym oraz  I miejsce klasyfikacji generalnej Igrzysk Dzieci na szczeblu Miejsko-Gminnym! Reprezentacja Szkoły – J. Bielaszewska, P. Ślężak, E. Niedźwiedź, K. Majka, T. Tokarz, J. Szamocka, A. Rostankowska, N. Myszka, F. Szatkowski, O. Ratkowski, O. Miler, I.Śliwiński, J. Krupiński, B. Kaźmierski, M. Bożek, A. Talarowski, M. Kawka, F. Lewandowski, K. Gackowski, A. Groszewski.

Opiekunowie: Piotr Malanowski i Radosław Pozorski.

• 8.9.24r. – Dzień Bałabuna.

•    8 września 2024 r. po raz kolejny zorganizowano w Świeciu Dzień Bałabuna, czyli Kociewskie Święto Ziemniaka. Można było posmakować "bałabuna" w różnorodnych formach, o co zadbały kociewskie gospodynie.

Folklorystyczny Zespół Dziecięcy "Świeckie Gzuby" z naszej szkoły zaprezentował oryginalny program artystyczny, na który złożyły się pieśni ludowe, tańce (m.in. walczyk,  polka, szyber) i gadki w gwarze kociewskiej. "Świeckie Gzuby" wystąpiły z programem "U nas na Kociewiu". Podczas prezentacji  mieszkańcy przypomnieli sobie nazwy tradycyjnych kociewskich potraw, które najczęściej przygotowywano w naszym regionie.  Występ „Świeckich Gzubów", sądząc po brawach, bardzo się podobał.

Opiekunowie: M. Połomska, D. Grzela i S. Schmidt. Serwis foto w Albumie fotograficznym.

• 2.9.24r.-rozpoczęcie roku szkolnego i ślubowanie.

• 2 września odbyla się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2024-2025. Do dużej sali gimnastycznej przybyli uczniowie wszystkich klas i licznie ich rodzice. Dyrektor szkoły wręczył 20 uczniom stypendia edukacyjne za wysokie wyniki uzyskane w poprzednim roku. Po oficjalnej uroczystości uczniowie klas 2 - 8 udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami. A na sali odbyla się uroczystość ślubowania uczniów z klasy pierwszej. W tym roku mamy jedną klasę - 1A, ktorej wychowawcą jest pani Halina Listewnik.

• (052) 33-11-570
          fax: 52/33-11-570
          Świetlica: 502-548-054
        • Szkoła Podstawowa nr 7 im. A. Mickiewicza
          86-100 Świecie
        • Drodzy Rodzice!
          Dbając o wszechstronny rozwój Waszych dzieci, o zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa oraz edukację na najwyższym poziomie, zachęcamy Państwa do wyrażania swoich opinii i oczekiwań wobec szkoły. Swoje sugestie można kierować bezpośrednio do Dyrektora szkoły, wychowawców, pedagoga szkolnego oraz wszystkich nauczycieli.

Telefon do szkoły: 52/33-11-570
          e – mail: eniu@go2.pl