.jpg)
.jpg)
19 listopada 2013 r. nasza szkoła została zaproszona do Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu
na zawody sportowe w pierścieniówkę. Chłopcy z III b stworzyli drużynę, w skład której weszli:
Kuba Ejankowski, Bartek Lengling, Dawid Lonser, Jeff Murimi, Marcel Orłowski oraz
Patryk Zieliński. Pod opieką wychowawcy Małgorzaty Roszak stanęli do rywalizacji ze
starszymi od siebie uczniami ze Świecia, Grudziądza i Chełmna. Pierścieniówka to tradycyjna,
polska gra. Jej nazwa związana jest z tym, że piłkę przerzuca się przez pierścienie. Siatka – w
środku ma trzy okrągłe otwory, to właśnie pierścienie. Przez nie przerzuca się piłkę, by zdobyć
punkt w grze. Każda drużyna liczy sześciu zawodników, a piłkę się przerzuca, obiema rękami.
Po zaciętej i emocjonującej grze drużyna siódemki zdobyła I miejsce. Zawodnicy otrzymali
pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe. Gratulujemy sukcesu!!!
Nasi uczniowie wzięli również udział w konkursie plastycznym „Logo pierścieniówki”.
I ponownie sukces - I miejsce zajął nasz uczeń – Jeff Murimi!
W dniu 12.11.2013 r. w Szkole Podstawowej nr 7 odbyły się Mistrzostwa
Miasta i Gminy w piłce ręcznej dziewcząt. Drużyna SP 7 zajęła II miejsce
zdobywając tytuł wicemistrzyń miasta i gminy. Skład drużyny:
Marcelina Kubińska, Maja Doroszewska, Marcelina Ledzińska,
Dagmara Podlejska, Nicol Orzechowska, Anna Szulerecka, Vanesa Orłowicz,
Klaudia Zaremba, Ela Golimowska.
Opiekun: Katarzyna Paczkowska.
"Historię swoją piszcie sami,
bo inaczej napiszą ją za was inni i źle".
----------------Józef Piłsudski -----------------
.jpg)
11 listopada 2013r. obchodziliśmy 95 rocznicę odzyskania niepodległości.
Uczniowie naszej szkoły brali udział w uroczystości zorganizowanej dla
społeczności miasta. Delegacja uczniów z panem B. Mingą niosła sztandar.
a trójka uczniów z opiekunem panią E. Nowicką złożyła kwiaty pod pomnikiem
na Dużym Rynku.
13.11.13r. - odbyła się uroczystość - występ uczniów klasy V a przygotowany
wspólnie z n-lami: E. Nowicką i S. Schmidt dla uczniów klas IV - VI.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
.jpg)

.jpg)
„Antygona” to kolejna propozycja Internetowego Teatru TVP dla szkół, którego transmisja
odbyła się 7 listopada o godzinie 11.00. Tym razem przedstawienie adresowane było do
starszych uczniów. Antyczną tragedię Sofoklesa, pochodzącą z 442r. p.n.e, zaprezentowali
aktorzy kieleckiego Teatru im. Stefana Żeromskiego. Spektakl, który koncentruje się na
ważnych – mimo upływu czasu – wartościach: miłości, moralności i lojalności, obejrzało
w czwartek ponad 2 tys. uczniów z 33 szkół Kujaw i Pomorza. W naszej szkole mieli tę
przyjemność uczniowie klasy VIa i VIb.
Odpowiedzialna za odbiór on - line: J. Wiśniewska.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
.jpg)
W dniu 7.11.2013r. - Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę.
W godzinach od 16 do 18 uczniowie bawili się przy utworach przygotowanych
przez swoich kolegów.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
.jpg)
22 października 2013r. Telewizja Polska wspólnie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym w ramach
ogólnopolskiego programu Internetowy Teatr TVP dla szkół, przeprowadziła internetową transmisję spektaklu
„Calineczka” z Teatru Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Ten familijny musical, który powstał na
motywach ponadczasowej baśni Hansa Christiana Andersena obejrzeli w naszej szkole drugoklasiści.
Uczniowie, nie wychodząc z klasy, mogli przenieść się do świata fantazji i poczuć magię teatru.
Przedstawienie to obejrzało w całej Polsce ponad 30 tysięcy uczniów.
Odpowiedzialna za odbiór on-line: J. Wiśniewska
Serwis foto w Albumie fotograficznym.

W dniu 15.10.2013r. odbyło się ślubowanie klas pierwszych.
Podczas uroczystości dzieci z klasy I A i I B wykazały się umiejętnością
recytowania, liczenia, śpiewania oraz postawą patriotyzmu. Rodzice złożyli
deklarację, iż są Rodzicami na Medal. Cała ceremonia przebiegała w
podniosłej atmosferze. Wychowawcy: IA – D. Modrzewska i IB – A. Różycka.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
W październiku 2013r. Szkoły Katolickie w Świeciu zorganizowały konkurs plastyczny
„Julian Tuwim – wiecznie żywy” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Celem konkursu było poznanie twórczości literackiej Juliana Tuwima,
Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej inspirowanej wierszem
Juliana Tuwima - dowolną techniką na papierze formatu A-3 lub A- 4.
Uczniowie byli oceniani w następujących kategoriach wiekowych:
- szkoła podstawowa klasy I-III oraz IV-VI,
- gimnazjum klasy I-III.
Łącznie na konkurs wpłynęło 160 prac. Nasi uczniowie zdobyli:
I miejsce - Oliwia Miraszewska kl. IV a
Wyróżnienie – Monika Boruch kl. IV a
Nauczyciel opiekun: Sylwia Schmidt.
15 października chłopcy z naszej szkoły udali się do Pakości na ćwierćfinał Wojewódzkich
Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej. Na tamtejszym orliku zagrali trzy mecze
z drużynami: gospodarzy, SP Mrocza i SP Strzelno. Po wyrównanych i zaciętych pojedynkach
zajęliśmy trzecie miejsce, chociaż apetyty były na pewno większe. Nasi chłopcy za cały
udział w tym cyklu rozgrywek odebrali pamiątkowy puchar z rąk burmistrza miasta Pakość.
Skład naszego zespołu: Adrian Gackowski, Natan Gackowski, Karol Drażdżewski,
Wojciech Lipkowski, Piotr Łabuz, Wiktor Pawelec, Wojciech Bieliński, Kamil Mocicki.
Opiekun: Piotr Malanowski


14.10.2013r. - obchodziliśmy Dzien Nauczyciela. O godz. 10.30 uczniowie zaprezentowali
specjalnie na tę okazję program artystyczny pod kierunkiem p. O. Krzynówek. Po wystepie
dyrektor szkoły zaprosił wszystkich nauczycieli, pracowników administracyjno - obsługowych
i byłych pracowników - obecnie naszych szacownych emerytów na spotkanie integracyjne,
na którym zostały wręczone nagrody dyrektora szkoły nauczycielom jak i pracownikom
administracyjno - obsługowych.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
W ramach zajęć ekologicznych uczniowie klas VIa, VIb, VIc oraz zajęć przyrodniczych
– uczniowie klasy IVb, zmierzyli się z niełatwym zadaniem wykorzystania butelki
plastikowej. Jako zużyte tworzywo wyrzucamy butelki na śmieci a przecież można z
nich wytworzyć różne pomysłowe rzeczy. Mogliśmy się o tym przekonać oglądając
wytwory kreatywności uczniów naszej szkoły. Wśród ciekawych pomysłów na
wykorzystanie plastikowej butelki znalazły się: pojemniczki do kredek, długopisów,
samoloty, myszki, doniczki, puchary, pingwiny, żabki, kwiatki.
Zorganizowaliśmy mini wystawę prac uczniowskich. Gratulujemy uczniom pomysłów
i oryginalności! Prace wykonano pod opieką: pp. J. Michałowskiej i M. Silarskiej.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
7 października o godz. 16.30 uczniowie SP7 pod opieką p. A. Gmaj uczestniczyli w
64 rocznicy z pierwszymi masowymi egzekucjami dokonanymi na mieszkańcach
Świecia w 1939r. Delegacja SP7 zlożyła kwiaty pod pomnikiem na Małym Rynku.
Organizatorami byli: Zespół Szkół Menedżerskich, OKSiR, Towarzystwo Miłośników
Ziemi Świeckiej i UM.
24.09.2013r - na zawodach "Czwartki Lekkoatletyczne" Marcelina Kubińska
zdobyła I miejsce w rzucie piłka palantową. Gratulujemy.
Zespoły dziewcząt i chłopców naszej szkoły zdobyły III miejsca.
Drużyna dziewcząt:
Marcelina Kubińska, Dagmara Podlejska, Nicol Orzechowska, Agata Mawer,
Marcelina Ledzińska, Klaudia Zaremba, Monika Kwaśniewska, Marlena Siemińska.
Opiekun: Katarzyna Paczkowska
Drużyna chłopców:
Wojciech Bieliński, Wojciech Lipkowski, Piotr Łabuz, Adrian Gackowski,
Natan Gackowski, Karol Drażdżewski, Mateusz Grzywacz, Szymon Mąka.
Opiekun: Piotr Malanowski.
.jpg)
.jpg)
Powered by aSc EduPage