W naszej szkole w dniach 26 i 27.2.13r. - odbyły się
Miejsko - Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w
Mini Koszykówce Dziewcząt. I miejsce zdobyła
drużyna dziewcząt a chłopcy - III.
Gratulujemy!!
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
W naszej szkole w dniach 26 i 27.2.13r. - odbyły się
Miejsko - Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w
Mini Koszykówce Dziewcząt. I miejsce zdobyła
drużyna dziewcząt a chłopcy - III.
Gratulujemy!!
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
26.02.2013r. w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Krasomówczy „Okrywamy Talenty” dla klas I – III, w ramach obchodów Dni Patrona Szkoły.
Konkurs zorganizowany został przez zespół ds. opracowania zasad poprawy czytelnictwa wśród uczniów, a miał na celu kształcenie pięknego i sugestywnego mówienia, a przede wszystkim zachęcania dzieci do mówienia piękną polska mową. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas I – III. Uczniowie mieli do wyboru jeden z dwóch tematów:
Jury w składzie: Wiesław Andrys, Joanna Michałowska, Marcelina Kubińska przyznało nagrody:
I miejsce – Anna Matuszewska
- Natalia Stanny
II miejsce – Kacper Różański
- Igor Jaroniewski
III miejsce – Weronika Dorau
- Alicja Szczepańska
Wyróżnienia: Chen Sheng Kai, Mikołaj Szatkowski, Katarzyna Jaśniewska, Oliwia Raniszewska, Zofia Pawlikowska. Julianna Niedźwiedź.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
Tego dnia dopisało wszystko: świeży, puszysty śnieg, otulony śniegiem bajeczny las i słońce. A najważniejsze to, dopisujące humory dzieci. Sanna, mimo kilku niegroźnych wywrotek, sprawiła wszystkim zadowolenie. Potem nikt nie narzekał na brak apetytu, bo kiełbaski pieczone na ognisku znikały w okamgnieniu.
W konkursie lepienia bałwanów trudno było wybrać najładniejszego, a punktem kulminacyjnym okazała się bitwa na śnieżki, w której do woli można było rzucać kulami śnieżnymi. A super trafienie to oczywiście w Panie, które celnie oddawały ciosy.Organizatorami konkursu były panie: A. Gmaj – wychowawca kl. V a i O. Kaźmierska – wychowawca kl. IV a.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
Uczestnicy Turnieju:
Izabela Napiontek, Patrycja Michna, Jakub Różański,
Klaudia Pączek, Emilia Tarczykowska, Iwona Bielińska,
Marta Lengling, Majka Łucarz,
Wyniki Turnieju:
III miejsce – Izabela Napiontek kl. IV b
Organizator Turnieju – Julita Wiśniewska
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
21.2.2013r. - IV TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA SP7– WARCABY 2013 RZEPROWADZONEGO W RAMACH OBCHODÓW DNI PATRONA SZKOŁY- dla uczniów klas I – III, oraz klas IV – VI. W turnieju wzięło udział 50 uczniów. Zawody uroczyście rozpoczął dyr. W. Andrys. Nad przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: w-ce dyr. J. Michałowska, D. Modrzewska i L. Napiontek. Osoby, które zajęły pierwsze miejsca w danej kategorii, otrzymały puchar, nagrodę książkową oraz dyplom. Zwycięzcy drugich i trzecich miejsc nagrodzeni zostali książkami oraz dyplomami. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.
Wyniki turnieju:
Kategoria klas I - III
I miejsce – ŁUSZCZEK ŁUKASZ IIIB
II miejsce – GILAS ZUZANNA IIIB
III miejsce – MAKOWSKI KACPER IIIB
Kategoria klas IV - VI
I miejsce – ŁUCZKO OLAF VIA
II miejsce – GRZESZCZAK PATRYK VIB
III miejsce – JANKOWSKI SZYMON VIB
Organizatorzy: D. Modrzewska, L. Napiontek
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
19 lutego zaprosiliśmy przyszłych naszych uczniów i ich rodziców
w ramach Dni Otwartych. Brzybyłych licznie gości przywitał dyrektor
szkoły. Następnie brawurowo zatańczył zespół "Dziewczynki Dorotki".
W- ce dyrektor przedstawiła prezentację multimedialną przedstawiając
osiągnięcia naszej szkoły. No i oczywiście wizytówka szkoły -
zespół regionalny "Świeckie Gzuby".
Po występach dyrektorzy oprowadzili dzieci i rodziców po wybranych
klasach gdzie nauczyciele przygotowali przykładowe zajęcia m. in.-
- zajęcia kółka teatralnego, języka angielskiego, przyrodniczo - teczniczne,
scrabbli, tabliczki mnożenia, historyczne, wychowania fizycznego,
Szkolnego Kółka Europejskiego, kółka warcabowego, komputerowego.
Goście zwiedzili również bibliotekę, świetlicę i pomieszczenie pedagoga
szkolnego.
Sereis foto w Albumie fotograficznym.
8 lutego 2013r. odbyła się wycieczka do Gdyni, jechały klasy: IVc, IVb i VIb do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Uczniowie mogli tam samodzielnie przeprowadzać eksperymenty z zakresu praw fizyki i przyrody. Wytwarzali bańki mydlane o różnych rozmiarach i w nich się "chowali", tańczyli na "muzycznej podłodze", wykonywali ślady różnych zwierząt, "odkopywali" jak archeolog szkielet, sprawdzali jak spalamy tłuszcze, czy jak wyglądają złudzenia optyczne. Ponadto brali udział w zajęciach lekcyjnych - jedna grupa rozwiązywała zagadkę detektywistyczno - przyrodniczą "Jak zginęła szyszka?", druga grupa - młodsze dzieci - "Z przyrodą za pan brat".
Następnie udaliśmy się na spacer po Skwerze Kościuszki podziwiając uroki morza. W drodze powrotnej na posiłek w MD.
Wszystkim uczniom wycieczka bardzo się podobała, poszerzyła ich informacje z zakresu przyrody.
Organizatorami wycieczki byłi: J. Michałowska, M. Silarska i S. Schmidt.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
11 lutego gościliśmy iluzjonistę z Ukrainy.
Pan Tkacz pokazał różne sztuczki.
Między innymi - rozwiązywanie liny czy
przecinanie piłą. Uczniowie bardzo chętnie
brali udział w pokazie.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
7 lutego dyrektor szkoły wręczył uczniom, którzy
osiągneli najlepsze wyniki w nauce w I semestrze
stypendia motywacyjne jak niżej:
|
1. |
Gmaj Maja |
IV a |
5,0 |
|
2. |
Napiontek Izabela |
IV b |
5,0 |
|
3. |
Fronczek Klaudia |
V a |
5,0 |
|
4. |
Morka Julia |
V b |
5,22 |
|
5. |
Orłowicz Vanessa |
V b |
5,44 |
|
6. |
Cel Weronika |
V c |
5,0 |
|
7. |
Jaszewski Kajetan |
VI a |
5,0 |
|
8. |
Mindykowska Milena |
VI b |
5,1 |
|
9. |
Czubkowska Aleksandra |
VI b |
5,1 |
|
10. |
Franckowska Olga |
V a |
5,1 |
Tytuł - "Najlepszy z najlepszych" otrzymała uczennica kl. V b
Vanessa Orłowicz.
Tytuł - "Najlepsza z najlepszych" - otrzymała klasa IV b -
wychowawca M. Silarska.
Dyrektor szkoły pogratulował wszystkim uczniom wręczjąc
im pamiatkowe dyplomy, puchary i gratyfikacje finansowe.
Srewis foto w Albumie fotograficznym.
W czasie karnawału samorząd uczniowski zorganizował
Bale Karnawałowe dla uczniów klas I - III i IV - VI.
Zorganizowano konkursy na najładniejsze przebranie.
Wszyscy uczniowie i ich rodzice bardzo się postarali.
Stroje były imponujące. Uczniowie wraz ze swoimi
wychowawcami wspaniale sie bawili.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
W pierwszym tygodniu zimowych ferii
zorganizowaliśmy zimowisko dochodzace
"Ferie na siódemkę" dla uczniów kl. I - III.
Dzieci miały zajęcia sportowe, plastyczne
i inne. Opiekunem była M. Roszak.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
Na specjalne zaproszenie Pani dyrektor i Pań
nauczycielek Przedszkola nr 9 uczniowie klas
pierwszych z wychowawcami udali się na
przedstawienie pt."Opowieść Wigiljna".
Występ przedszkolaków bardzo się podobał
naszym uczniom i nauczycielom.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
7 stycznia gościliśmy w naszej szkole
przedstawicieli służb mundurowych -
policji i straży pożarnej jednostek ze
Świecia - Panią Żukowską i Pana
Prusiewicza. Spotkanie zorganizowano
dla uczniów klas I - III. Głównym
celem było przypomnienie zasad bezpiecznego spędzania ferii zimowych. Zaproszeni goście mówili o bezpiecznych zachowaniu w czasie zabaw zimowych. Niebezpieczeństwach zabaw na lodzie i sposobach zachowania w razie załamania lodu. Ponadto przypomniane zostały zasady zachowania się dzieci w kontaktach z osóbami obcymi i zagrożeń z internetu.
Na zakończenie goście życzyli wspaniałych ferii wszystkim uczniom SP7.
21.12.12r - Milena Mindykowska zdobyła
wyróżnienie w konkursie plastycznym
"Własnorecznie wykonana kartka
Bożonarodzeniowa". Organizatorem konkursu
był - Spółdzielczy Ośrodek Kultury "Stokrotka".

Milena z opiekunem - Panią Sylwią Schmidt
GRATULUJEMY.
Nasi uczniowie brali udział w akcji "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem".
Organizatorami byli nauczyciele: M. Gruszczyńska, D. Modrzewska i S. Schmidt.
Przybory szkolne, słodycze, zabawki i gry zostały przekazane dzieciom przebywających
podczas świąt w Wojewódzkim Szpitalu dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Świeciu.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Pozytywny wynik akcji świadczy o ogromnej empatii naszych uczniów.
21 grudnia Pan B. Minga i Pani A. Gmaj z uczniami
klas IV - VI przygotowali przedstawienie
bożonarodzeniowe pt."Gwiazda - wesołych świąt
całemu światu". Uczniowie - aktorzy spektaklu
odtworzyli role czterech różnych narodowości -
Eskimosów, Indian, Afrykańczyków,
Azjatów oraz Euroejczyków. Głównym tematem
tych Jasełek była wspólna droga wszystkich
ludzi na całym świecie do Dzieciątka Jezus. Ukazano najważniejsze przesłanie - co to jest miłość, wybaczanie, radość, światło oraz jak ważne jest miłowanie bliźnich. Całość dopełniły
piękne kolorowe stroje.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
19 grudnia odbył sie konkurs recytatorski "W krainie poezji". Głównym organizatorem była nauczycielka jezyka polskiego Pani M. Połomska oraz
Panie S. Schmidt i O. Kaźmierska. W konkursie brały udział uczniowie klas I - VI. Jury w składzie: W. Andrys, J. Michałowska i J. Wiśniewska przyznało nagrody i wyróżnienia w 2 kategoriach wiekowych jak niżej:
W kategorii klas I - III:
I miejsce - Bartłomiej Lengling
II miejsce - Martyna Durawa
III miejsce - Iga Szczepańska
Wyróznienia: O. Raniszewska, N. Orłowicz i I. Pwelec.
W kategorii klas IV - VI:
I miejsce - Milena Mindykowska
II miejsce - Klaudia Pączek
III miejsce - Olga Franckowska
Wyróżnienia: A. Czubkowska, M. Ledzińska i V. Orłowicz.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
6 grudnia odbyły sie "Mikołajki". Samorząd Uczniowski zaprosił Mikołaja
do naszej szkoły. Mikołaj z eskortą Śnieżynek, rozdał wszystkim dzieciom,
nauczycielom i pracownikom szkoły czekoladki ufundowane przez koło
TPD działające w naszej szkole.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
4 i 12.12.12r - Panie M. Silarska i A. Dembek przeprowadziły szkolenie z zakresu pierwszej pomocy medycznej dla dwóch grup: nauczycieli i pracowników administracyjno - obsługowych. Fachowy pokaz umiejętności bardzo się podobał wszystkim uczestnikom szkolenia.
Serwis foto w Albumie fotograficznym.
W dniu 4 grudnia klasa III b była na wycieczce w Stacji Uzdatniania Wody.
Pracownicy stacji oprowadzili uczniów po stacji i omówili jej główne
zadania. Uczniowie słuchali z wielkim zainteresowaniem.
Powered by aSc EduPage